Transfer learning

Transfer learning (TL) je technikou v oblasti strojového učenia (machine learning/ML), ktorá predstavuje použitie poznatkov získaných z jednej úlohy na inú. Výhodou je zefektívnenie modelu a to najmä v prípade, že nemá dostatok dát pre novú úlohu. Využíva tak už existujúce modely, ktoré už boli natrénované pre nejakú úlohu a následne aplikuje a prispôsobí všeobecné vzory a reprezentácie na podobnú úlohu. Transfer learning tak dokáže znížiť čas potrebný na trénovanie modelu. Jeho najčastejšie využitie je pri rozpoznávaní objektu, Natural language processing/NLP alebo zvukovom spracovaní.

Napíšte nám svoj dotaz

Máte problém tykajúci sa danej témy a potrebujete k nemu riešenie? 

Čím konkrétnejšie nám opíšete svoju situáciu alebo potrebu, tým efektívnejšie Vám budeme môcť pomôcť. Tešíme sa na Vašu správu!

Naplánujme si stretnutie

Vyplňte tento formulár a získajte 30-minútové stretnutie.

    Data Strategy Session

    To thrive with your data, your people, processes, and technology must all be data-focused. This may sound daunting, but we can help you get there. Sign up to meet with one of our analytics experts who will review your data struggles and help map out steps to achieve data-driven decision making.

    Fill out this form to get a 30-minute Data Strategy Session with one of our analytics experts.